Mirë se vini në faqen e Kuvendit të Kosovës në internet

Puna e organit legjislativ tė Kosovės ėshtė transparente, prandaj nė kėtė faqe do tė gjeni informata pėr punėn e deputetėve nė seanca plenare, pėr ligjet nė procedurė, pėr ligjet e miratuara dhe ato tė amandamentuara, pėr aktivitetet e kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, tė Kryesisė, tė komisioneve...

img

Ligjet

Lajmet

Seancat e Kuvendit

  • E Enjte, 29.01.2015Njė delegacion i Kuvendit po merr pjesė nė punimet e Sesionit tė Parė tė Rregullt tė AP-sė tė Kėshillit tė Evropės Hoxhaj, Sahatqija e Konjufca, lobojnė pėr anėtarėsim nė Asamblenė Parlamentare tė Kėshillit tė Evropės. Delegacioni i Kuvendit tė Kosovės ka zhvilluar edhe... lexo mė shumė
  • E Mėrkure, 28.01.2015Kryeparlamentari Veseli vizitoi sot QKUK-nė “Asnjėherė Kuvendi nuk do tė marrė vendime qė bien ndesh me ligjin dhe Kushtetutėn e Kosovės, e as pėr Trepēėn. As deputetėt nuk do tė lejojnė qė tė... lexo mė shumė
  • E Mėrkure, 28.01.2015Kryeparlamentari Veseli takoi anėtarėt e KPMShC, Znj. Novobėrdali-Gola dhe Lulėzim Aliajn Shėrbyesit civilė janė shėrbyes nė institucionet publike tė vendit tonė si zyrtar profesional dhe punojnė nė pajtim me parimet e shtetit ligjor dhe... lexo mė shumė
  • tė gjitha lajmet